پنج‌شنبه, 8 آبان 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۹۹۱۱۱
ذیحسابان جدید سه دستگاه اجرایی استان یزد معرفی شدند
ذیحسابان سه دستگاه اجرایی استان یزد در نشستی با حضور مدیران و مسئولان اداره کل امور اقتصادی و دارایی، خزانه و مدیران این دستگاهها معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، در این نشست محمد شریفی، سید حسین هاشمی و حسینعلی زارع زاده به ترتیب به عنوان سرپرست ذیحسابی ادارات کل محیط زیست، گمرک و دادگستری استان معرفی شدند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست گفت: ذیحسابان جدای از وظیفه قانونی خود مبنی بر نظارت بر مسایل مالی، تلاش می کنند مشکلات مالی دستگاههای اجرایی را بررسی و در راستای حل آن نظرات مشورتی خود را ارائه دهند.

علی نمازی با قدردانی از تلاش های دستگاههای اجرایی و تعامل برای ساماندهی فعالیت های مالی افزود: دستگاههایی اجرایی آنچه را که در ردیف اعتباراتشان مصوب شده پیگیری کنند و ما نیز همکاری لازم را برای تخصیص اعتبارات آنها انجام خواهیم داد.

سعید نورایمانی معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست  انتقال حساب دستگاهها به بانک مرکزی، ساماندهی املاک دولتی و فروش اموال مازاد دولت را  سیاست های مالی مورد تاکید وزارت اقتصاد اعلام کرد که روند اجرایی آن در استان در حال پیگیری است..

مدیران دستگاههای یاد شده نیز با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های دستگاههای خود، تقویت اعتبارات برای اجرای طرح ها، برنامه ها و پروژه های عمرانی و جاری خود را در بخش های مختلف  خواستار شدند

لزوم توجه به بخش محیط زیست و فراهم کردن تجهیزات برای مقابله با حوادث زیست محیطی، زیستگاههای حیات وحش و کنترل واحدهای آلاینده،  لزوم مجهز شدن ساختمان جدید گمرک یزد در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم و توسعه صادرات و تاکید بر دقت نظر در رعایت قوانین و مقررات مالی و لزوم  انسداد حساب های دستگاه قضایی و انتقال آن به بانک مرکزی از دیگر موضوعات مورد بحث این نشست بود که دستگاهها برای پیگیری آن قول مساعد دادند.

نظارت بر امور و حفظ اسناد مالی، نگهداري و تنظيم حسابها بر طبق ضوابط، نگهداري و تحويل وجوه و نقدينه ها، سپرده ها و اوراق بهادار، نگهداري حساب اموال دولتي و نظارت بر آن، اعمال نظارت و تامين هماهنگي لازم در اجراي مقررات مالي و محاسباتي، درخواست تنخواه گردان حسابداري و درخواست وجه از خزانه در استان، واگذاري تنخواه گردان پرداخت از محل تنخواه گردان حسابداري با تأييد بالاترين مقام دستگاه اجرايي، تأمين اعتبار كليه دستور خرج هاي صادره توسط مقامات مجاز، پرداخت هزينه ها در حدود اعتبارات مصوب و اعتبارات تخصيص، مراقبت در انجام پرداختی ها ، نظارت بر وصول در آمدها و مطالبات دستگاههاي اجرايي و درخواست افتتاح حساب بانكي مورد نياز دستگاه اجرايي از جمله وظایف ذیحسابان می باشد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0