پنج‌شنبه, 8 آبان 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۹۹۱۱۴
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد اعلام کرد:
سهم یك هزار و 200 میلیارد تومانی یزد از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول دولت در سالجاری
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به سیاست دولت در خصوص فروش اموال مازاد گفت: سهم استان از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول دولت در سالجاری یک هزار و 200 میلیارد تومان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی در نشست کمیته ویژه  بررسی املاک دولتی یزد افزود: 50 درصد این وجوه برای اجرای طرح های نیمه تمام عمرانی اختصاص می یابد و بقیه برای جبران کسری اعتبارات هزینه ای دستگاههای اجرایی هزینه می شود.

وی با بیان اینکه طبق دستوالعمل های جدید دولت دستگاه های دولتی باید کسری اعتبارات خود را از محل فروش و یا اجاره اموال مازاد غیرمنقول خود تامین کنند افزود: ثبت اموال در سامانه سادا یکی از شروط اصلی فروش اموال مازاد می باشد و در صورتیکه که نسبت به این کار اقدام نشود نمی توانند اموال خود را بفروشند.

نمازی با بیان اینکه حدود 85 درصد دستگاههای دولتی استان یزد اموال غیرمنقول خود را در سامانه مورد نظر ثبت کرده اند؛ اما اطلاعات اموال برخی دستگاهها کامل نیست  افزود: در صورتیکه دستگاهها، اموال خود در سامانه یاد شده ثبت نکند این اموال از نظر دولت مازاد محسوب شده و دولت خود اقدام به فروش انها خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد نیز طی سخنانی در این جلسه، از شناسایی، معرفی املاک دولتی و املاک مازاد دولت در استان را خواستار شد و گفت: دستگاه های اجرایی این املاک را معرفی کنند.

محسن صادقیان افزود: باید این املاک شناسایی و در صورت نیاز نسبت به اخذ سند اقدام و ملک های مازاد نیز برای فروش مشخص شوند.

 وی با بیان اینکه تا ماه آینده باید تکلیف ملک های دولتی در استان مشخص شود تصریح کرد:  کسری اعتبارات دستگاههای اجرایی استان براساس معرفی ملک های مازاد تخصیص داده خواهد شد.

وی در خصوص املاک دولتی نیز گفت: املاک مازاد باید برای فروش مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت نیاز نسبت به تغییر کاربری آن اقدام و ارزش افزوده آن نیز لحاظ شود..

رضا یادگاری مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد هم در این نشست آمادگی این اداره کل را برای انجام وظایف در خصوص فروش املاک مازاد دولت در استان اعلام کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0